Sancta Spinea Corona

Sancta Spinea Corona – Společnost přátel Zlaté Koruny, o. s.

Jsme skupina nadšenců, kteří mají rádi Zlatou Korunu, a proto jsme dali síly dohromady. Na tomto základě vzniklo v roce 2012 toto neziskové občanské sdružení. To má dva hlavní cíle:

  • podpořit kulturní dění v obci a
  • zároveň využít krásných prostor místního kostela a kláštera.

Podívejte se na aktuální program 

Sdružení je otevřeno všem, kteří mají zájem o kulturní život ve Zlaté Koruně. Předsedou sdružení je Jaroslav Král. Pravidelně připravujeme pestrý koncertní program, zahrnující v první řadě Velikonoce, srpnovou mariánskou pouť a adventní koncert.

Druhý dech nabralo v nedávných letech založené neziskové občanské sdružení Společnost přátel Zlaté Koruny. To založili lidé ze Zlaté Koruny a okolí, kteří cítí, že areál kostela i kláštera Zlatá Koruna má svůj genius loci, který stojí za to stále více otevírat lidem. V minulosti například také iniciovalo obnovení srpnové Mariánské pouti či společné zahájení adventu.

Myslím, že klášter určitě přitahuje i mnoho lidí odjinud, a tak jsme si řekli, že bychom mohli doplnit kulturní nabídku v obci,

vysvětlila členka společnosti Markéta Králová.

Chtěli jsme zorganizovat kulturní akci, která by ale nebyla ve stylu: přijeďte v adventu do Zlaté Koruny a my vám zahrajeme hezké koledy. Přáli jsme si, aby to mělo i nějakou hloubku a správný adventní charakter. Vánoční písně měly u nás v kostele prostor opravdu až o Vánocích, kdy se uskutečnilo zpívání koled u nově restaurovaných Jesliček. Myslím, že se vše povedlo,

zhodnotila Markéta Králová.

Aktivita spolku by měla vycházet z potřeb místních i příznivců Zlaté Koruny. Sdružení je otevřeno všem, kteří mají zájem o kulturní život ve Zlaté Koruně. Děkujeme také za případné podněty a návrhy, které mohou obohatit činnost spolku.

Členové

Mgr. Jaroslav Král

Učitel historie a geografie na českokrumlovském Gymnáziu a velký zlatokorunský patriot. Zakladatel sdružení Sancta Spinea Corona, zastupitel obce Zlatá Koruna a člen místních spolků.

Více o Jaroslavovi

JUDr. Marie Králová

Právnička, která miluje hudbu, přírodu a historii.

Více o Marii

Markéta Králová

Dramaturgie, koncept, realizace

marketa-kralova

Více o Markétě

Jana Petrtylová

Komunikace

Více o Janě

František a Marie Pilsovi

Pilsovi

Více o Pilsových

Kateřina Zemanová

Viola da gamba, příčná flétna, grafička

Více o Kateřině

Kontakt