Noc kostelů 7. 6. 2024 od 18. hod. ve Zlaté Koruně

Milí příznivci Barokní Koruny, jako každý rok i letos vás srdečně zveme na Noc kostelů.

Tato oblíbená akce, jejímž cílem je přiblížit křesťanství široké veřejnosti, se v naší zemi konala poprvé v roce 2009. Návštěvníci si mohou prohlédnout kostel trochu jinak, než bývá obvykle možné. Dostanou se do míst, která nejsou běžně přístupná, jsou pro ně připraveny speciální komentované prohlídky a součástí programu bývá i koncert a duchovní slovo. Také u nás ve Zlaté Koruně jsme pro vás připravili komponovaný večer, ve kterém nebude chybět hudba, duchovní slovo ani prohlídky jindy nepřístupných míst.

7. června 2024 v 18 hodin večer začne Mariánským varhanním koncertem (na vzácné zlatokorunské varhany zahraje Karel Haymann).
Poté bude následovat speciální komentovaná prohlídka kostela pod vedením místního dlouholetého průvodce Jana Boučka
a po 20. hodině si budeme moci prohlédnout zrekonstruovaný betlém, nahlédneme do sakristie a také budeme mít příležitost vystoupat do horních prostor kostela, kde se nacházejí varhany a zvony.
Ve 21 hodin program zakončí duchovní slovo.

Ať už se rozhodnete pro celý program či jen pro některou z jeho částí nebo se v kostele jen tak projdete, věříme, že se vám v Koruně bude líbit a že zde strávíte příjemný čas.

Jste srdečně vítáni, těšíme se na vás!