Sboreček paní a dívek na první adventní neděli 28. 11. 2021 v 17 hodin

Vážení příznivci Barokní Koruny,

adventním koncertem vždy uzavíráme náš roční koncertní cyklus. Do Koruny přijíždějí interpreti a různá hudební tělesa, známé i méně známé soubory. Jsme moc rádi, že tentokrát můžeme představit někoho z blízkého okolí. Z Českých Budějovic přijede Sboreček paní a dívek. Tento desetičlenný soubor se zabývá vícehlasým provedením písní a drobných skladeb různých žánrů. V čase adventním přednese skladby renesanční a barokní, zazní ale také např. swing. I když o první adventní neděli bývá v kostele už zima, doufáme, že vás krásné melodie zahřejí a strávíte u nás příjemný večer.

Požehnaný, klidný a spokojený advent!

 

Sboreček paní a dívek je desetičlenný soubor, který se schází již řadu let. Zabýváme se vícehlasým provedením písní a drobných skladeb napříč různými žánry. V adventním čase od nás uslyšíte několik čistě vokálních úprav církevních, lidových i světských písní z období renesance a baroka, také se s námi zhoupnete na swingové vlně, zasníte i podíváte do zámoří. Naše provedení a úpravy známých i méně známých písní nepostrádají jemnost, něhu a laskavý humor a rádi vám pomocí našich hlasů a tónů rozličných nástrojů zpříjemníme sváteční odpoledne.
Anna Vávrová, rodačka ze Zlaté Koruny a členka souboru

„Dnes jsem zažil úžasné odpoledne. Byl jsem v Modré Hůrce v kostele na koncertu Sborečku paní a dívek z Českých Budějovic. Kostel naplněný do posledního místečka byl svědkem mimořádného, profesionálního zpívání písní světového repertoáru, nápaditě zaranžovaných Lucií Malhockou. V řadě skladeb zazněla krásná koncertní kytara Pavlíny Výborné a vše podtrhla luxusní basová kytara Jirky Výborného. Dlouho jsem neslyšel tak kvalitní soubor, z kterého doslova tryská strhující chuť muzicírovat. Jen tak dál…“

Pavel Steffal (kytarista a bývalý ředitel ZUŠ Piaristická v ČB)